Peugeot 605 1996

Evidováno
129
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
220 820 km
Dovezeno (87 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 540 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 Peugeotu 605 má v českých registrech 129 vozů. V provozu zůstává 27 vozů (20,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 87 vozů (67,4 %).

Ročník 199695,1 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 94 kW (34,1 %), 2.4 Nafta (21,7 %), 2.1 Nafta 80 kW (20,9 %).

Barevně převládá zelená-metal (22,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (20,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 540 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1995 (90,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 220 820 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 871 až 270 072 km. To odpovídá asi 7 361 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (67,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku35943,6 %
Brzdové zařízení20024,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12615,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav708,5 %
Řízení688,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
118×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
73×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
69×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
44×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
42×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
35×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
35×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
27×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 94 kW4496,4 %–

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 605 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo3,4 % · 3 vozidla
  • Rakousko3,4 % · 3 vozidla
  • Francie2,3 % · 2 vozidla
  • Lucembursko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena89,7 % · 78 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,9 % · 86 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,7 % · 58 prohlídek
  • Hlavní město Praha9,6 % · 52 prohlídek
  • ostatní63,7 % · 344 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza22,5 % · 29 vozidel
  • Modrá metalíza20,9 % · 27 vozidel
  • Šedá metalíza15,5 % · 20 vozidel
  • Červená metalíza12,4 % · 16 vozidel
  • Modrá tmavá9,3 % · 12 vozidel
  • ostatní19,4 % · 25 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
64,2 %
evidováno u 95 vozů
Tažné zařízení
46,6 %
evidováno u 69 vozů
Airbag
38,5 %
evidováno u 57 vozů
Katalyzátor
27,7 %
evidováno u 41 vozů
Klimatizace
7,4 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 85,7 %EURO 1 · 14,3 %

Jiné ročníky Peugeotu 605

Proklepněte konkrétní Peugeot 605 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.