Peugeot 605 1993

Evidováno
303
Způsobilost na STK
94,8 %
Ø nájezd (medián)
235 284 km
Dovezeno (143 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 615 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Peugeot 605 ročníku 1993 eviduje registr 303 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 49 vozů (16,2 %), dovoz tvoří 47,2 % ročníku (143 vozů).

Ročník 199394,8 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta (55,1 %), 2.0 Benzín (17,5 %), 3.0 Benzín (17,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (17,2 %), druhá nejčastější je zelená-metal (16,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 615 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 235 284 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 197 870 až 290 212 km. To odpovídá asi 7 130 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,9 %), pak následují Vysočina a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (47,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13549,8 %
Brzdové zařízení8631,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5018,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
47×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
28×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
21×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
18×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
16×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
16×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
16×

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 605 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,7 % · 1 vozidlo
  • Rakousko0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,6 % · 141 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj7,3 % · 45 prohlídek
  • Kraj Vysočina4,4 % · 27 prohlídek
  • Jihočeský kraj3,3 % · 20 prohlídek
  • ostatní85,0 % · 523 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza17,2 % · 52 vozidel
  • Zelená metalíza16,2 % · 49 vozidel
  • Modrá metalíza10,2 % · 31 vozidel
  • Červená metalíza9,6 % · 29 vozidel
  • Bílá8,9 % · 27 vozidel
  • ostatní38,0 % · 115 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,7 %
evidováno u 135 vozů
Katalyzátor
33,3 %
evidováno u 103 vozů
ABS
26,2 %
evidováno u 81 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Peugeotu 605

Proklepněte konkrétní Peugeot 605 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.