Peugeot 405 1996

Evidováno
369
Způsobilost na STK
93,1 %
Ø nájezd (medián)
218 658 km
Dovezeno (277 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 484 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1996 eviduje registr Peugeotu 405 369 vozů. V provozu jich zůstává 41 vozů (11,1 %); ze zahraničí dovezeno 277 vozů (75,1 %).

Ročník 199693,1 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 405 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let85,9 % -
14 let86,1 %160 000 až 260 000 km
16 let86,9 % -
18 let90,0 % -
20 let88,9 % -
22 let90,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (36,3 %), 1.9 Nafta 66 kW (21,7 %), 1.6 Benzín (7,9 %).

Barevně převládá bílá (17,1 %), druhá nejčastější je zelená-metal (15,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 484 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 93,1 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 218 658 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 176 770 až 265 433 km. To odpovídá asi 7 289 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,6 %), pak následují Jihočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (75,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku2 32241,9 %
Brzdové zařízení1 33624,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení67512,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5489,9 %
Řízení4578,3 %
Výhledy1472,7 %
Jiné vybavení531,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
850×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
485×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
442×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
329×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
303×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
215×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
191×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
189×

Motorizace ročníku 1996

MotorPočetSTK~cena
1.9 Nafta 66 kW8093,8 %–

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 405 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,1 % · 3 vozidla
  • Itálie0,7 % · 2 vozidla
  • Rakousko0,7 % · 2 vozidla
  • země neurčena97,5 % · 270 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj33,5 % · 497 prohlídek
  • Jihočeský kraj22,1 % · 328 prohlídek
  • Plzeňský kraj21,2 % · 314 prohlídek
  • ostatní23,2 % · 345 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá17,1 % · 63 vozidel
  • Zelená metalíza15,7 % · 58 vozidel
  • Červená metalíza13,8 % · 51 vozidel
  • Červená základní10,3 % · 38 vozidel
  • Šedá metalíza8,4 % · 31 vozidel
  • ostatní34,7 % · 128 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
63,1 %
evidováno u 291 vozů
ABS
30,4 %
evidováno u 140 vozů
Katalyzátor
25,4 %
evidováno u 117 vozů
Airbag
16,3 %
evidováno u 75 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 60,0 %EURO 2 · 40,0 %

Jiné ročníky Peugeotu 405

Proklepněte konkrétní Peugeot 405 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.