Peugeot 309 1993
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 3 139 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Peugeot 309 ročníku 1993 má v ČR 1 178 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 93 vozů (7,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 58,4 % (688 vozů).
Jak ročník stárne
Peugeotu 309 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 85,9 % | 130 000 až 200 000 km |
| 18 let | 86,8 % | - |
| 20 let | 88,8 % | - |
| 22 let | 94,6 % | - |
| 24 let | 90,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (27,2 %), 1.1 Benzín (27,1 %), 1.9 Nafta (25,7 %).
Barevně převládá červená-základní (25,4 %), druhá nejčastější je šedá-metal (21,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 3 139 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (94,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 169 912 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 136 401 až 214 000 km. To odpovídá asi 5 149 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (47,3 %), pak následují Vysočina a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (58,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 997 | 40,8 % |
| Brzdové zařízení | 1 220 | 24,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 628 | 12,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 553 | 11,3 % |
| Řízení | 317 | 6,5 % |
| Výhledy | 178 | 3,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1993
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.1 Benzín 44 kW | 58 | 91,3 % | – |
| 1.9 Nafta 47 kW | 50 | 93,0 % | – |
| 1.4 Benzín 55 kW | 48 | 92,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 309 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo2,6 % · 18 vozidel
- Rakousko0,4 % · 3 vozidla
- Německo (NDR)0,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena96,8 % · 666 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,0 % · 470 prohlídek
- Kraj Vysočina9,4 % · 294 prohlídek
- Královéhradecký kraj7,3 % · 229 prohlídek
- ostatní68,4 % · 2 146 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní25,4 % · 299 vozidel
- Šedá metalíza21,1 % · 249 vozidel
- Bílá9,0 % · 106 vozidel
- Modrá metalíza8,1 % · 95 vozidel
- Červená tmavá7,6 % · 89 vozidel
- ostatní28,9 % · 340 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 220 vozů Peugeotu 309 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Peugeot 309 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.