Peugeot 309 1994
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 145 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Peugeot 309 ročníku 1994 má v ČR 58 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 7 vozů (12,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 60,3 % (35 vozů).
Jak ročník stárne
Peugeotu 309 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 88,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín (25,9 %), 1.1 Benzín (24,1 %), 1.9 Nafta (22,4 %).
Barevně převládá červená-základní (25,9 %), druhá nejčastější je šedá-metal (20,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 145 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 2,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1993 (93,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 181 325 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 141 766 až 226 000 km. To odpovídá asi 5 666 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,4 %), pak následují Olomoucký kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (60,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 601 | 41,6 % |
| Brzdové zařízení | 375 | 26,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 188 | 13,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 180 | 12,5 % |
| Řízení | 100 | 6,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 309 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 35 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj48,4 % · 168 prohlídek
- Olomoucký kraj26,5 % · 92 prohlídek
- Jihočeský kraj25,1 % · 87 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní25,9 % · 15 vozidel
- Šedá metalíza20,7 % · 12 vozidel
- Modrá metalíza10,3 % · 6 vozidel
- Bílá8,6 % · 5 vozidel
- Černá8,6 % · 5 vozidel
- ostatní25,9 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1994 patří u 309 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot 309 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.