Peugeot 307 2009

Evidováno
110
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
149 981 km
Dovezeno (30 ks)
27 %

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 183 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2009 Peugeotu 307 má v českých registrech 110 vozů. V provozu zůstává 74 vozů (67,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 30 vozů (27,3 %).

Ročník 200992,7 %
Model celkem93,7 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 307 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 5,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,2 % -
6 let95,1 % -
8 let95,9 % -
10 let90,9 % -
12 let96,7 % -
14 let90,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 66 kW (31,8 %), 1.6 Benzín 80 kW (23,6 %), 1.6 Nafta 80 kW (19,1 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (31,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 183 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 93,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2008 (94,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 149 981 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 108 276 až 194 540 km. To odpovídá asi 8 822 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,1 %), pak následují Olomoucký kraj a Plzeňský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku62335,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení40623,1 %
Brzdové zařízení33118,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1347,6 %
Řízení955,4 %
Výhledy885,0 %
Obtěžování okolí844,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
225×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
162×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
150×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
133×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
105×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
86×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
65×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
55×

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 307 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo40,0 % · 12 vozidel
  • Francie20,0 % · 6 vozidel
  • Belgie10,0 % · 3 vozidla
  • Itálie10,0 % · 3 vozidla
  • Dánsko3,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,0 % · 3 vozidla
  • země neurčena6,7 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj23,2 % · 275 prohlídek
  • Olomoucký kraj18,3 % · 216 prohlídek
  • Plzeňský kraj12,4 % · 147 prohlídek
  • ostatní46,1 % · 545 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza31,8 % · 35 vozidel
  • Červená metalíza20,0 % · 22 vozidel
  • Modrá metalíza9,1 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza8,2 % · 9 vozidel
  • Stříbrná metalíza8,2 % · 9 vozidel
  • ostatní22,7 % · 25 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
57,4 %
evidováno u 66 vozů
Tažné zařízení
40,9 %
evidováno u 47 vozů
Katalyzátor
5,2 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 88,4 %EURO 3 · 11,6 %

Jiné ročníky Peugeotu 307

Proklepněte konkrétní Peugeot 307 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.