Opel Mokka 2019

Evidováno
166
Způsobilost na STK
97,7 %
Ø nájezd (medián)
38 209 km
Dovezeno (11 ks)
7 %

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 622 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 250 000 Kčmedián 269 786 Kčdo 279 335 Kč

Pro Opel Mokku ročníku 2019 eviduje registr 166 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 163 vozů (98,2 %), dovoz tvoří 6,6 % ročníku (11 vozů).

Ročník 201997,7 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Mokky 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,1 %20 000 až 50 000 km
6 let97,4 %30 000 až 70 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 103 kW (53,0 %), 1.4 Benzín 88 kW (41,6 %), 1.6 Nafta 100 kW (3,6 %).

Nejčastější barva je červená (37,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 622 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 38 209 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 22 624 až 61 664 km. To odpovídá asi 5 458 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (40,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (6,6 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
22×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
19×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
9×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
6×
6
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu.
Obtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1
4×
7
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
4×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 889 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 103 kW8897,2 %270 452 Kč
1.4 Benzín 88 kW6998,3 %254 900 Kč

Cenový odhad

250 000
od Kč
269 786
medián Kč
279 335
do Kč

Při nájezdu kolem 80 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km315 000 Kč
50 000 km290 000 Kč
75 000 km271 000 Kč
100 000 km262 000 Kč
125 000 km248 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Mokky ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 269 786 Kč (při mediánovém nájezdu 80 210 km). Běžné rozpětí je od 250 000 do 279 335 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 307 729 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 241 555 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 315 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 248 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Mokky 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie36,4 % · 4 vozidla
  • Německo27,3 % · 3 vozidla
  • Španělsko27,3 % · 3 vozidla
  • Maďarsko9,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj36,2 % · 225 prohlídek
  • Hlavní město Praha29,9 % · 186 prohlídek
  • Jihomoravský kraj23,0 % · 143 prohlídek
  • ostatní10,9 % · 68 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená36,9 % · 62 vozidel
  • Bílá32,7 % · 55 vozidel
  • Šedá16,7 % · 28 vozidel
  • Černá7,7 % · 13 vozidel
  • Hnědá6,0 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
26,5 %
evidováno u 139 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,9 %EURO 5 · 1,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 524 vozů Opelu Mokky 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
54,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
93,1 %
vyvezeno 6,9 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Opelu Mokky

Proklepněte konkrétní Opel Mokku 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.