Opel Astra 2025

Evidováno
171
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
7 904 km
Dovezeno (22 ks)
13 %

Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti, z 293 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 478 700 Kčmedián 509 990 Kčdo 569 114 Kč

Opel Astra ročníku 2025 má v ČR 171 vozů. V provozu jich zůstává 165 vozů (96,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 12,9 % (22 vozů).

Ročník 202599,6 %
Model celkem92,8 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 96 kW (50,3 %), 1.2 Benzín 81 kW (26,9 %), 1.5 Nafta 96 kW (11,7 %).

Nejčastější barva je šedá (35,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 293 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2025 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 92,8 %, tento ročník je tedy o 6,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 7 904 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 760 až 17 547 km. To odpovídá asi 7 904 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (61,1 %), pak následují Vysočina a Plzeňský kraj.

Podíl dovozů (12,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×
2
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
1×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×

Motorizace ročníku 2025

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 96 kW8699,3 %499 989 Kč
1.2 Benzín 81 kW46100,0 %449 900 Kč

Cenový odhad

478 700
od Kč
509 990
medián Kč
569 114
do Kč

Při nájezdu kolem 14 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km489 000 Kč
50 000 km452 000 Kč
75 000 km424 000 Kč
100 000 km395 000 Kč
125 000 km338 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Astry ročníku 2025 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 509 990 Kč (při mediánovém nájezdu 14 460 km). Běžné rozpětí je od 478 700 do 569 114 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 649 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 449 900 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 489 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 338 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Astry 2025 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie63,6 % · 14 vozidel
  • Belgie9,1 % · 2 vozidla
  • Francie4,5 % · 1 vozidlo
  • Německo4,5 % · 1 vozidlo
  • Portugalsko4,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena4,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha18,8 % · 55 prohlídek
  • Kraj Vysočina6,8 % · 20 prohlídek
  • Plzeňský kraj5,1 % · 15 prohlídek
  • ostatní69,3 % · 203 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,1 % · 60 vozidel
  • Bílá29,8 % · 51 vozidel
  • Červená12,3 % · 21 vozidel
  • Modrá10,5 % · 18 vozidel
  • Černá9,9 % · 17 vozidel
  • ostatní2,3 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
14,6 %
evidováno u 100 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 97,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 5 · 0,7 %EURO 4 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 684 vozů Opelu Astry 2025 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
55,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,3 %
vyvezeno 5,7 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2025 patří u Astry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Astry

Proklepněte konkrétní Opel Astru 2025

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.