Opel Agila 2009

Evidováno
86
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
94 212 km
Dovezeno (28 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 795 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 57 500 Kčmedián 70 000 Kčdo 75 279 Kč

Ročník 2009 Opelu Agily má v českých registrech 86 vozů. V provozu zůstává 78 vozů (90,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 28 vozů (32,6 %).

Ročník 200995,6 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Agily 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 8 let a 16 let klesla plná způsobilost o 5,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
8 let96,7 % -
10 let93,5 % -
12 let89,9 % -
14 let93,7 % -
16 let91,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 63 kW (47,7 %), 1.0 Benzín 48 kW (47,7 %), 1.2 Nafta 55 kW (4,7 %).

Barevně převládá modrá-metal (18,6 %), druhá nejčastější je modrá (14,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 795 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 94 212 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 56 797 až 135 357 km. To odpovídá asi 5 542 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (34,0 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku40236,2 %
Brzdové zařízení28425,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení17916,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav887,9 %
Výhledy857,6 %
Řízení746,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
125×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
117×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
88×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
70×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
63×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
51×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
47×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
36×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 63 kW4195,6 %95 000 Kč
1.0 Benzín 48 kW4196,1 %69 500 Kč

Cenový odhad

57 500
od Kč
70 000
medián Kč
75 279
do Kč

Při nájezdu kolem 65 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km95 000 Kč
50 000 km77 000 Kč
75 000 km69 000 Kč
100 000 km63 000 Kč
125 000 km59 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Agily ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 70 000 Kč (při mediánovém nájezdu 65 312 km). Běžné rozpětí je od 57 500 do 75 279 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 85 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 55 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 95 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 59 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Agily 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo53,6 % · 15 vozidel
  • Francie21,4 % · 6 vozidel
  • Itálie10,7 % · 3 vozidla
  • Dánsko3,6 % · 1 vozidlo
  • Rakousko3,6 % · 1 vozidlo
  • ostatní země7,1 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha16,7 % · 133 prohlídek
  • Středočeský kraj16,6 % · 132 prohlídek
  • Ústecký kraj15,8 % · 126 prohlídek
  • ostatní50,8 % · 404 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza18,6 % · 16 vozidel
  • Modrá14,0 % · 12 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,8 % · 11 vozidel
  • Bílá11,6 % · 10 vozidel
  • Zelená metalíza9,3 % · 8 vozidel
  • ostatní33,7 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
29,9 %
evidováno u 60 vozů
Tažné zařízení
6,5 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 45,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,7 %EURO 5 · 2,2 %EURO 2 · 1,1 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2009 patří u Agily k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Agily

Proklepněte konkrétní Opel Agilu 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.