Opel Agila 2008

Evidováno
138
Způsobilost na STK
95,1 %
Ø nájezd (medián)
90 133 km
Dovezeno (47 ks)
34 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 370 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 47 000 Kčmedián 59 000 Kčdo 70 398 Kč

Pro Opel Agilu ročníku 2008 eviduje registr 138 vozů. Aktivně jezdí 121 vozů (87,7 %), dovoz tvoří 34,1 % ročníku (47 vozů).

Ročník 200895,1 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Opelu Agily 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 10,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,1 % -
6 let98,1 % -
8 let94,8 % -
10 let96,2 % -
12 let87,8 % -
14 let93,1 % -
16 let90,3 % -
18 let88,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 63 kW (62,3 %), 1.0 Benzín 48 kW (24,6 %), 1.2 Benzín 59 kW (7,2 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (22,5 %), druhá nejčastější je červená (11,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 370 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 95,1 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 90 133 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 876 až 132 004 km. To odpovídá asi 5 007 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,7 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku70039,3 %
Brzdové zařízení41623,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28516,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1639,2 %
Řízení1156,5 %
Výhledy1015,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
274×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
199×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
138×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
100×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
87×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
84×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
81×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
71×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 935 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 63 kW8695,1 %45 000 Kč

Cenový odhad

47 000
od Kč
59 000
medián Kč
70 398
do Kč

Při nájezdu kolem 153 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km88 000 Kč
100 000 km68 000 Kč
150 000 km59 000 Kč
200 000 km48 000 Kč
250 000 km41 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Opel Agily ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 59 000 Kč (při mediánovém nájezdu 152 500 km). Běžné rozpětí je od 47 000 do 70 398 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 80 738 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 42 881 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 88 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 41 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Opelu Agily 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo68,1 % · 32 vozidel
  • Itálie10,6 % · 5 vozidel
  • Rakousko10,6 % · 5 vozidel
  • Francie2,1 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena2,1 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,8 % · 217 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj15,3 % · 209 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,0 % · 165 prohlídek
  • ostatní56,9 % · 779 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza22,5 % · 31 vozidel
  • Červená11,6 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza10,9 % · 15 vozidel
  • Šedá10,9 % · 15 vozidel
  • Černá metalíza8,7 % · 12 vozidel
  • ostatní35,5 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
34,2 %
evidováno u 96 vozů
Katalyzátor
10,0 %
evidováno u 28 vozů
Tažné zařízení
8,5 %
evidováno u 24 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2008 patří u Agily k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Opelu Agily

Proklepněte konkrétní Opel Agilu 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.