Nissan Qashqai 2022
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 298 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 400 455 Kčmedián 463 175 Kčdo 514 812 Kč
Pro Nissan Qashqai ročníku 2022 eviduje registr 114 vozů. Aktivně jezdí 110 vozů (96,5 %), dovoz tvoří 7,0 % ročníku (8 vozů).
Jak ročník stárne
Nissanu Qashqai 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 116 kW (62,3 %), 1.3 Benzín 103 kW (37,7 %).
Nejčastější barva je šedá (36,8 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 298 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (96,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 38 118 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 364 až 58 807 km. To odpovídá asi 9 529 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,5 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.
Podíl dovozů (7,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 116 kW | 71 | 97,1 % | 528 666 Kč |
| 1.3 Benzín 103 kW | 43 | 97,0 % | 445 990 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 50 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 505 000 Kč |
| 50 000 km | 469 000 Kč |
| 75 000 km | 434 000 Kč |
| 100 000 km | 420 000 Kč |
| 125 000 km | 383 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan Qashqai ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 463 175 Kč (při mediánovém nájezdu 50 462 km). Běžné rozpětí je od 400 455 do 514 812 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 571 183 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 378 936 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 505 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 383 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu Qashqai 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo50,0 % · 4 vozidla
- Itálie25,0 % · 2 vozidla
- Maďarsko12,5 % · 1 vozidlo
- Slovensko12,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,2 % · 105 prohlídek
- Středočeský kraj19,8 % · 59 prohlídek
- Ústecký kraj14,8 % · 44 prohlídek
- ostatní30,2 % · 90 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá35,9 % · 42 vozidel
- Červená30,8 % · 36 vozidel
- Bílá17,1 % · 20 vozidel
- Modrá12,8 % · 15 vozidel
- Černá3,4 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 77,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u Qashqai k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan Qashqai 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.