Mercedes-Benz Třída GL 2010
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 2 123 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Mercedes-Benz Třídu GL ročníku 2010 eviduje registr 183 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 150 vozů (82,0 %), dovoz tvoří 25,7 % ročníku (47 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 165 kW (48,6 %), 4.0 Nafta 225 kW (32,2 %), 5.5 Benzín 285 kW (11,5 %).
Barevně převládá černá-metal (24,0 %), druhá nejčastější je černá (23,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 123 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 186 456 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 127 086 až 242 892 km. To odpovídá asi 11 654 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (51,6 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 177 | 23,7 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 165 | 22,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 122 | 16,3 % |
| Výhledy | 91 | 12,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 88 | 11,8 % |
| Řízení | 54 | 7,2 % |
| Identifikace vozidla | 50 | 6,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2010
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 165 kW | 89 | 95,5 % | – |
| 4.0 Nafta 225 kW | 59 | 95,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy GL 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo61,7 % · 29 vozidel
- Spojené Státy Americké10,6 % · 5 vozidel
- Slovensko8,5 % · 4 vozidla
- Itálie6,4 % · 3 vozidla
- Dánsko4,3 % · 2 vozidla
- ostatní země4,3 % · 2 vozidla
- země neurčena4,3 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha21,5 % · 456 prohlídek
- Středočeský kraj11,8 % · 251 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,3 % · 177 prohlídek
- ostatní58,4 % · 1 239 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza24,0 % · 44 vozidel
- Černá23,5 % · 43 vozidel
- Bílá14,2 % · 26 vozidel
- Šedá metalíza10,9 % · 20 vozidel
- Šedá10,4 % · 19 vozidel
- ostatní16,9 % · 31 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu GL 2010
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.