Mercedes-Benz Třída GL 2006

Evidováno
129
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
213 152 km
Dovezeno (93 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 1 426 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Třídu GL ročníku 2006 eviduje registr 129 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. Aktivně jezdí 83 vozů (64,3 %), dovoz tvoří 72,1 % ročníku (93 vozů).

Ročník 200694,9 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Nafta 225 kW (40,3 %), 3.0 Nafta 165 kW (33,3 %), 4.7 Benzín+LPG 250 kW (10,9 %).

Barevně převládá černá-metal (29,5 %), druhá nejčastější je černá (24,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 426 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 213 152 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 153 000 až 273 614 km. To odpovídá asi 10 658 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,6 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku25625,5 %
Brzdové zařízení21921,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18418,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11811,8 %
Řízení949,4 %
Výhledy686,8 %
Identifikace vozidla656,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
92×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
76×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
62×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
54×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
54×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
45×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
41×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
41×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
4.0 Nafta 225 kW5297,1 %–
3.0 Nafta 165 kW4394,6 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy GL 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo32,3 % · 30 vozidel
  • Itálie6,5 % · 6 vozidel
  • Slovensko6,5 % · 6 vozidel
  • Spojené Státy Americké5,4 % · 5 vozidel
  • Polsko2,2 % · 2 vozidla
  • ostatní země7,5 % · 7 vozidel
  • země neurčena39,8 % · 37 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha20,2 % · 288 prohlídek
  • Středočeský kraj14,4 % · 205 prohlídek
  • Ústecký kraj7,9 % · 112 prohlídek
  • ostatní57,6 % · 821 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza29,5 % · 38 vozidel
  • Černá24,8 % · 32 vozidel
  • Stříbrná metalíza11,6 % · 15 vozidel
  • Bílá7,0 % · 9 vozidel
  • Šedá metalíza6,2 % · 8 vozidel
  • ostatní20,9 % · 27 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
75,6 %
evidováno u 127 vozů
ABS
61,9 %
evidováno u 104 vozů
Pohon na plyn
13,7 %
evidováno u 23 vozů
Katalyzátor
10,1 %
evidováno u 17 vozů
Airbag
6,5 %
evidováno u 11 vozů
Klimatizace
5,4 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 39,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,0 %EURO 3 · 1,5 %EURO 6 · 1,5 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy GL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu GL 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.