Mercedes-Benz Třída GL 2011

Evidováno
169
Způsobilost na STK
96,5 %
Ø nájezd (medián)
173 159 km
Dovezeno (40 ks)
24 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 1 800 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Mercedes-Benz Třída GL ročníku 2011 má v ČR 169 vozů. V provozu jich zůstává 143 vozů (84,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 23,7 % (40 vozů).

Ročník 201196,5 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (57,4 %), 4.0 Nafta 225 kW (20,1 %), 3.0 Nafta 165 kW (10,1 %).

Nejčastější barva je černá-metal (32,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 800 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 173 159 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 116 746 až 236 155 km. To odpovídá asi 11 544 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku14622,3 %
Brzdové zařízení13921,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9414,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8613,1 %
Výhledy7912,0 %
Identifikace vozidla599,0 %
Řízení538,1 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
51×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
51×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
38×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
38×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
33×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
33×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
32×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
29×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 195 kW9797,3 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy GL 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,5 % · 31 vozidel
  • Spojené Státy Americké7,5 % · 3 vozidla
  • Slovensko5,0 % · 2 vozidla
  • Švédsko2,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena7,5 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha22,2 % · 399 prohlídek
  • Středočeský kraj13,9 % · 251 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,2 % · 130 prohlídek
  • ostatní56,7 % · 1 020 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza32,5 % · 55 vozidel
  • Černá20,7 % · 35 vozidel
  • Bílá18,3 % · 31 vozidel
  • Šedá metalíza12,4 % · 21 vozidel
  • Šedá7,7 % · 13 vozidel
  • ostatní8,3 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
67,2 %
evidováno u 160 vozů
ABS
63,9 %
evidováno u 152 vozů
Katalyzátor
5,0 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 58,3 %EURO 4 · 33,0 %EURO 6 · 7,8 %EURO 3 · 1,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy GL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu GL 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.