Mercedes-Benz Třída GL 2013

Evidováno
140
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
156 537 km
Dovezeno (37 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 236 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Třídu GL ročníku 2013 eviduje registr 140 vozů. Aktivně jezdí 132 vozů (94,3 %), dovoz tvoří 26,4 % ročníku (37 vozů).

Ročník 201395,3 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy GL 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (77,1 %), 4.7 Benzín 320 kW (19,3 %), 5.5 Benzín 410 kW (3,6 %).

Nejčastější barva je bílá (35,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 236 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 95,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 156 537 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 105 155 až 205 904 km. To odpovídá asi 12 041 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11921,9 %
Výhledy8615,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8515,7 %
Podvozek a části připevněné k podvozku7012,9 %
Identifikace vozidla6311,6 %
Brzdové zařízení6111,2 %
Obtěžování okolí5910,9 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
52×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
47×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
38×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
29×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
24×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
21×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
18×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
15×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

4,0 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 246 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 190 kW10895,6 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy GL 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo59,5 % · 22 vozidel
  • Slovensko10,8 % · 4 vozidla
  • Francie5,4 % · 2 vozidla
  • Rakousko5,4 % · 2 vozidla
  • Spojené Státy Americké5,4 % · 2 vozidla
  • ostatní země10,8 % · 4 vozidla
  • země neurčena2,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,0 % · 795 prohlídek
  • Středočeský kraj27,9 % · 396 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,1 % · 228 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá35,7 % · 50 vozidel
  • Černá32,1 % · 45 vozidel
  • Hnědá12,1 % · 17 vozidel
  • Šedá7,1 % · 10 vozidel
  • Modrá4,3 % · 6 vozidel
  • ostatní8,6 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
61,0 %
evidováno u 285 vozů
ABS
14,1 %
evidováno u 66 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 69,0 %EURO 5 · 31,0 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy GL

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu GL 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.