Land Rover Discovery 2003
Způsobilé na 30 dnů 9,6 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti, z 1 863 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2003 Land Rover Discovery má v českých registrech 170 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 136 vozů (80,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 99 vozů (58,2 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 102 kW (55,9 %), 2.5 Nafta 101 kW (40,0 %), 4.0 Benzín 136 kW (2,4 %).
Barevně převládá zelená-metal (20,6 %), druhá nejčastější je černá (20,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 863 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 89,2 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 89,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 10,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 209 463 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 165 560 až 256 834 km. To odpovídá asi 9 107 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (58,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 722 | 37,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 767 | 16,6 % |
| Brzdové zařízení | 714 | 15,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 513 | 11,1 % |
| Řízení | 423 | 9,1 % |
| Identifikace vozidla | 210 | 4,5 % |
| Výhledy | 205 | 4,4 % |
| Obtěžování okolí | 72 | 1,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 102 kW | 95 | 87,8 % | – |
| 2.5 Nafta 101 kW | 68 | 90,8 % | – |
Z registru vozidel
Složení Land Rover Discovery 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo28,3 % · 28 vozidel
- Itálie26,3 % · 26 vozidel
- Rakousko3,0 % · 3 vozidla
- Belgie2,0 % · 2 vozidla
- Dánsko2,0 % · 2 vozidla
- ostatní země7,1 % · 7 vozidel
- země neurčena31,3 % · 31 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj19,9 % · 370 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,8 % · 294 prohlídek
- Hlavní město Praha13,4 % · 249 prohlídek
- ostatní51,0 % · 950 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza20,6 % · 35 vozidel
- Černá20,0 % · 34 vozidel
- Šedá metalíza8,8 % · 15 vozidel
- Stříbrná7,6 % · 13 vozidel
- Stříbrná metalíza7,6 % · 13 vozidel
- ostatní35,3 % · 60 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 36,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2003 je mezi ročníky Discovery podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.