Land Rover Discovery 2009
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 808 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 145 236 Kčmedián 193 678 Kčdo 199 990 Kč
Pro Land Rover Discovery ročníku 2009 eviduje registr 80 vozů. Aktivně jezdí 57 vozů (71,2 %), dovoz tvoří 41,2 % ročníku (33 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 140 kW (72,5 %), 3.0 Nafta 180 kW (27,5 %).
Barevně převládá černá-metal (17,5 %), druhá nejčastější je černá (15,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 808 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 195 756 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 138 852 až 257 345 km. To odpovídá asi 11 515 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (35,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (41,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 383 | 44,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 161 | 18,7 % |
| Brzdové zařízení | 122 | 14,2 % |
| Výhledy | 73 | 8,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 68 | 7,9 % |
| Řízení | 52 | 6,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2009
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.7 Nafta 140 kW | 58 | 94,5 % | 192 958 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 210 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 299 000 Kč |
| 150 000 km | 232 000 Kč |
| 200 000 km | 197 000 Kč |
| 250 000 km | 172 000 Kč |
| 300 000 km | 147 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Discovery ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 193 678 Kč (při mediánovém nájezdu 209 774 km). Běžné rozpětí je od 145 236 do 199 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 240 295 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 144 638 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 299 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 147 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Discovery 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo57,6 % · 19 vozidel
- Itálie21,2 % · 7 vozidel
- Rakousko6,1 % · 2 vozidla
- Litevská republika3,0 % · 1 vozidlo
- Slovensko3,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena6,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha19,7 % · 159 prohlídek
- Středočeský kraj18,6 % · 150 prohlídek
- Jihomoravský kraj17,9 % · 145 prohlídek
- ostatní43,8 % · 354 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza17,5 % · 14 vozidel
- Černá15,0 % · 12 vozidel
- Šedá metalíza12,5 % · 10 vozidel
- Zelená metalíza10,0 % · 8 vozidel
- Šedá8,8 % · 7 vozidel
- ostatní36,3 % · 29 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 49,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2009 patří u Discovery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.