Land Rover Discovery 2015
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 383 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 290 748 Kčmedián 339 258 Kčdo 384 774 Kč
Ročník 2015 Land Rover Discovery má v českých registrech 59 vozů. V provozu zůstává 55 vozů (93,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 20 vozů (33,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 188 kW (71,2 %), 3.0 Nafta 155 kW (28,8 %).
Barevně převládá šedá (20,3 %), druhá nejčastější je bílá (18,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 383 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 5,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 116 768 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 70 699 až 161 719 km. To odpovídá asi 10 615 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (48,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 141 | 41,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 76 | 22,3 % |
| Výhledy | 65 | 19,1 % |
| Brzdové zařízení | 59 | 17,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 188 kW | 42 | 96,9 % | 388 877 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 207 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 466 000 Kč |
| 150 000 km | 389 000 Kč |
| 200 000 km | 345 000 Kč |
| 250 000 km | 318 000 Kč |
| 300 000 km | 279 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Land Rover Discovery ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 339 258 Kč (při mediánovém nájezdu 207 000 km). Běžné rozpětí je od 290 748 do 384 774 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 433 654 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 268 015 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 466 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 279 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Land Rover Discovery 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo75,0 % · 15 vozidel
- Slovensko10,0 % · 2 vozidla
- Švýcarsko5,0 % · 1 vozidlo
- Velká Británie5,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena5,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha48,2 % · 427 prohlídek
- Středočeský kraj26,7 % · 237 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,1 % · 222 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá20,3 % · 12 vozidel
- Bílá18,6 % · 11 vozidel
- Hnědá světlá16,9 % · 10 vozidel
- Černá10,2 % · 6 vozidel
- Hnědá8,5 % · 5 vozidel
- ostatní25,4 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2015 patří u Discovery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.