Land Rover Discovery 2016

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 52 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
52
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
106 814 km
Dovezeno (12 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 324 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 274 914 Kčmedián 325 866 Kčdo 386 216 Kč

Ročník 2016 Land Rover Discovery má v českých registrech 52 vozů. V provozu zůstává 47 vozů (90,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 12 vozů (23,1 %).

Ročník 201696,3 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 188 kW (78,8 %), 3.0 Nafta 155 kW (21,2 %).

Nejčastější barva je černá (36,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 324 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,2 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 4,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 106 814 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 64 913 až 156 843 km. To odpovídá asi 10 681 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku8824,3 %
Brzdové zařízení8222,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7721,3 %
Výhledy6217,1 %
Identifikace vozidla5314,6 %

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
58×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
49×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
43×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
36×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
36×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
20×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
11×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
8×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 121 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 188 kW4195,5 %438 546 Kč

Cenový odhad

274 914
od Kč
325 866
medián Kč
386 216
do Kč

Při nájezdu kolem 179 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km423 000 Kč
150 000 km352 000 Kč
200 000 km318 000 Kč
250 000 km292 000 Kč
300 000 km257 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Discovery ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 325 866 Kč (při mediánovém nájezdu 178 640 km). Běžné rozpětí je od 274 914 do 386 216 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 412 687 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 113 599 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 423 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 257 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Discovery 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,0 % · 9 vozidel
  • Slovensko8,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena16,7 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha47,8 % · 405 prohlídek
  • Středočeský kraj27,7 % · 235 prohlídek
  • Jihomoravský kraj24,5 % · 208 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá36,5 % · 19 vozidel
  • Šedá25,0 % · 13 vozidel
  • Žlutá19,2 % · 10 vozidel
  • Bílá13,5 % · 7 vozidel
  • Červená5,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,2 %
evidováno u 131 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 60,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 94,3 %EURO 5 · 4,9 %EURO 3 · 0,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2016 patří u Discovery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Land Rover Discovery

Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.