Land Rover Discovery 2011

Evidováno
185
Způsobilost na STK
95,7 %
Ø nájezd (medián)
176 108 km
Dovezeno (46 ks)
25 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 1 722 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 193 707 Kčmedián 249 900 Kčdo 302 814 Kč

Pro Land Rover Discovery ročníku 2011 eviduje registr 185 vozů. Aktivně jezdí 146 vozů (78,9 %), dovoz tvoří 24,9 % ročníku (46 vozů).

Ročník 201195,7 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 180 kW (55,7 %), 3.0 Nafta 155 kW (24,9 %), 3.0 Nafta 188 kW (15,1 %).

Barevně převládá hnědá-metal (17,3 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 722 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,7 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (93,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 176 108 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 117 607 až 235 086 km. To odpovídá asi 11 741 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (44,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku40541,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení20220,9 %
Brzdové zařízení13413,9 %
Výhledy798,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav798,2 %
Identifikace vozidla687,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
225×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
100×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
94×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
59×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
45×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
40×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
38×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
35×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 180 kW10395,8 %257 540 Kč
3.0 Nafta 155 kW4695,1 %143 680 Kč

Cenový odhad

193 707
od Kč
249 900
medián Kč
302 814
do Kč

Při nájezdu kolem 295 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
200 000 km302 000 Kč
250 000 km276 000 Kč
300 000 km243 000 Kč
350 000 km227 000 Kč
400 000 km173 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Discovery ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 249 900 Kč (při mediánovém nájezdu 295 000 km). Běžné rozpětí je od 193 707 do 302 814 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 359 950 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 84 500 Kč.

S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 302 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 173 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Discovery 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo41,3 % · 19 vozidel
  • Itálie26,1 % · 12 vozidel
  • Velká Británie6,5 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko4,3 % · 2 vozidla
  • Rakousko4,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země6,5 % · 3 vozidla
  • země neurčena10,9 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha22,9 % · 394 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,2 % · 262 prohlídek
  • Středočeský kraj13,0 % · 224 prohlídek
  • ostatní48,9 % · 842 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Hnědá metalíza17,3 % · 32 vozidel
  • Šedá metalíza14,1 % · 26 vozidel
  • Bílá11,9 % · 22 vozidel
  • Černá metalíza11,9 % · 22 vozidel
  • Šedá8,1 % · 15 vozidel
  • ostatní36,8 % · 68 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
75,3 %
evidováno u 189 vozů
ABS
58,6 %
evidováno u 147 vozů
Katalyzátor
8,0 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 93,0 %EURO 4 · 3,9 %EURO 6 · 1,6 %EURO 3 · 0,8 %EURO 2 · 0,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2011 patří u Discovery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Land Rover Discovery

Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.