Land Rover Discovery 2019

Evidováno
68
Způsobilost na STK
97,6 %
Ø nájezd (medián)
68 529 km
Dovezeno (14 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 298 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 496 560 Kčmedián 559 990 Kčdo 650 000 Kč

Land Rover Discovery ročníku 2019 má v ČR 68 vozů. V provozu jich zůstává 65 vozů (95,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 20,6 % (14 vozů).

Ročník 201997,6 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 225 kW (83,8 %), 3.0 Nafta 190 kW (10,3 %), 2.0 Nafta 177 kW (5,9 %).

Barevně převládá šedá (29,4 %), druhá nejčastější je bílá (26,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 298 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 5,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (95,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 51,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 68 529 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 288 až 107 695 km. To odpovídá asi 9 790 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
11×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
10×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
6×
5
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.11
5×
6
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
4×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
8
Netěsnost zařízení k omezení emisí, která by měla vliv na měření emisí.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.1.2
3×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 225 kW5798,3 %559 990 Kč

Cenový odhad

496 560
od Kč
559 990
medián Kč
650 000
do Kč

Při nájezdu kolem 140 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km719 000 Kč
100 000 km637 000 Kč
150 000 km537 000 Kč
200 000 km474 000 Kč
250 000 km455 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Land Rover Discovery ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 559 990 Kč (při mediánovém nájezdu 139 950 km). Běžné rozpětí je od 496 560 do 650 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 700 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 419 600 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 719 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 455 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Land Rover Discovery 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 7 vozidel
  • Velká Británie14,3 % · 2 vozidla
  • Francie7,1 % · 1 vozidlo
  • Švédsko7,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena21,4 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha56,2 % · 199 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj23,7 % · 84 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,1 % · 71 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,6 % · 20 vozidel
  • Bílá25,7 % · 18 vozidel
  • Černá24,3 % · 17 vozidel
  • Modrá11,4 % · 8 vozidel
  • Oranžová10,0 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
72,8 %
evidováno u 126 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 71,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,4 %EURO 2 · 0,8 %EURO 4 · 0,8 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u Discovery k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Land Rover Discovery

Proklepněte konkrétní Land Rover Discovery 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.