Hyundai Matrix 2001
Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 2,3 % (celkem 9,5 % bez plné způsobilosti, z 863 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Hyundai Matrix ročníku 2001 eviduje registr 105 vozů. Aktivně jezdí 23 vozů (21,9 %), dovoz tvoří 48,6 % ročníku (51 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 76 kW (41,0 %), 1.5 Nafta 60 kW (28,6 %), 1.8 Benzín 90 kW (23,8 %).
Barevně převládá zelená-metal (18,1 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 863 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 89,5 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 89,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 2,3 % ze všech prohlídek (celkem 9,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 159 774 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 126 163 až 195 949 km. To odpovídá asi 6 391 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (35,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (48,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 729 | 40,4 % |
| Brzdové zařízení | 419 | 23,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 264 | 14,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 188 | 10,4 % |
| Řízení | 129 | 7,2 % |
| Výhledy | 74 | 4,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 76 kW | 43 | 88,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Hyundai Matrixu 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie21,6 % · 11 vozidel
- Německo15,7 % · 8 vozidel
- Rakousko13,7 % · 7 vozidel
- Francie2,0 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)2,0 % · 1 vozidlo
- země neurčena45,1 % · 23 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Královéhradecký kraj11,5 % · 99 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,8 % · 93 prohlídek
- Středočeský kraj10,1 % · 87 prohlídek
- ostatní67,7 % · 584 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Zelená metalíza18,1 % · 19 vozidel
- Modrá metalíza17,1 % · 18 vozidel
- Stříbrná metalíza11,4 % · 12 vozidel
- Šedá metalíza8,6 % · 9 vozidel
- Zlatá metalíza8,6 % · 9 vozidel
- ostatní36,2 % · 38 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 8,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2001 je mezi ročníky Matrixu podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Hyundai Matrix 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.