Hyundai Lantra 1993
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 2 023 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 32,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1993 Hyundai Lantry má v českých registrech 973 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 129 vozů (13,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 471 vozů (48,4 %).
Jak ročník stárne
Hyundai Lantry 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 18 let klesla plná způsobilost o 1,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 85,8 % | - |
| 18 let | 84,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (45,4 %), 1.8 Benzín (21,7 %), 1.6 Benzín (19,4 %).
Barevně převládá modrá-metal (24,0 %), druhá nejčastější je červená-základní (14,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 023 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 91,8 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 161 481 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 000 až 193 558 km. To odpovídá asi 4 893 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (35,7 %), pak následují Ústecký kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (48,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 506 | 44,3 % |
| Brzdové zařízení | 280 | 24,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 156 | 13,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 133 | 11,6 % |
| Řízení | 68 | 5,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1993
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 63 kW | 40 | 91,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Hyundai Lantry 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo1,3 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)0,2 % · 1 vozidlo
- země neurčena98,5 % · 464 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Královéhradecký kraj4,8 % · 97 prohlídek
- Ústecký kraj4,4 % · 90 prohlídek
- Moravskoslezský kraj4,2 % · 85 prohlídek
- ostatní86,6 % · 1 751 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza24,0 % · 234 vozidel
- Červená základní14,3 % · 139 vozidel
- Červená metalíza11,3 % · 110 vozidel
- Zelená metalíza8,2 % · 80 vozidel
- Bílá8,0 % · 78 vozidel
- ostatní34,1 % · 332 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 948 vozů Hyundai Lantry 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1993 patří u Lantry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Hyundai Lantru 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.