Kód motoru

Motor G 4 DJ

Kompletní recenze motoru G 4 DJ: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 63 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
63 kW
Výkon (86 k)
~1 468 cm³
Objem
7,4 l/100 km
Ø spotřeba
169 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 985 kg· Produkce 1990-1995· Ø stáří provozovaných vozidel 33,3 roku (medián 33 let)· Pořadí popularity #1379· Pořadí spolehlivosti #773 z 2 382
Evidováno
1 224
V provozu
160
Způsobilost na STK
95,8 %
STK kontrol
2 402

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 2 402 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 33,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

G 4 DJ je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 224 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Hyundai.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 468 cm³ a výkonu 63 kW (85 HP). Vyráběl se v letech 1990–1995.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let13 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let45 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let88,2 %305 kontrol
Stáří 13+ let87,1 %970 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km88,0 %150 kontrol
100 000–200 000 km87,6 %1 134 kontrol
200 000–300 000 km84,2 %203 kontrol
Nad 300 000 km6 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 402 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení7× (28,0 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku7× (28,0 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení4× (16,0 %)
Obtěžování okolí3× (12,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2× (8,0 %)

Nejčastější závady STK pro motor G 4 DJ

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
4×
B
Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.2
2×

Vozidla s motorem G 4 DJ

Značka a modelPočet
Hyundai Pony737
Hyundai Lantra352
Hyundai Excel97
Hyundai Scoupe11
Hyundai Lantra 1.5 Glsi4
Hyundai Ponny3
Hyundai Pony 1.5 Glsi3
Hyundai Pony 1.5 I1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru G 4 DJ podle modelu.

Značka a modelSTK
Hyundai Pony96,2 %
Hyundai Lantra94,7 %
Hyundai Excel97,7 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód G 4 DJ nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Hyundai Pony (1990–2002): 737 kusů
  • Hyundai Lantra (1991–2007): 352 kusů
  • Hyundai Excel (1990–1999): 97 kusů
  • Hyundai Scoupe (1990–1994): 11 kusů
  • Hyundai Lantra 1.5 Glsi (1993–1995): 4 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 223 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (412 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1993
1990 (50)2007 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Ústecký kraj132 vozidel
Středočeský kraj66 vozidel
Královéhradecký kraj60 vozidel
Liberecký kraj53 vozidel
Moravskoslezský kraj49 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem G 4 DJ podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod137 872 km
  • medián155 660 km
  • čtvrtina prohlídek nad178 000 km

Z 169 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19905068,0 %
19919162,6 %
199234153,7 %
199341258,3 %
199425364,8 %
19955887,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem G 4 DJ

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.