Honda HR-V 2022

Evidováno
88
Způsobilost na STK
99,5 %
Ø nájezd (medián)
39 828 km
Dovezeno (2 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 208 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 463 379 Kčmedián 528 612 Kčdo 539 877 Kč

Ročník 2022 Hondy HR-V má v českých registrech 88 vozů. V provozu zůstává 86 vozů (97,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 2 vozy (2,3 %).

Ročník 202299,5 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Hondy HR-V 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 79 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je bílá (30,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 208 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 5,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2021 (95,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 39 828 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 24 456 až 58 462 km. To odpovídá asi 9 957 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (39,2 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (2,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
2
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
1×
3
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
1×
Zobrazit další 4 závady
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
1×
5
Některý úchyt potkávacího nebo dálkového světlometu uvolněný nebo prasklý nebo chybí a tento stav má vliv na seřízení světlometu (např. způsobuje blikání světlometu za jízdy) nebo se světlomet může za jízdy uvolnit nebo způsob uchycení světlometu neodpovídá požadavkům.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.3
1×
6
Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo chybí nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné nebo není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům a tato závada ovlivňuje jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.3.2
1×
7
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.9.2
1×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 79 kW8899,5 %539 877 Kč

Cenový odhad

463 379
od Kč
528 612
medián Kč
539 877
do Kč

Při nájezdu kolem 75 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km598 000 Kč
50 000 km559 000 Kč
75 000 km529 000 Kč
100 000 km506 000 Kč
125 000 km490 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Honda HR-V ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 528 612 Kč (při mediánovém nájezdu 75 391 km). Běžné rozpětí je od 463 379 do 539 877 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 599 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 442 220 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 598 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 490 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hondy HR-V 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 1 vozidlo
  • Slovensko50,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj27,9 % · 58 prohlídek
  • Hlavní město Praha26,0 % · 54 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,3 % · 36 prohlídek
  • ostatní28,8 % · 60 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá30,7 % · 27 vozidel
  • Červená25,0 % · 22 vozidel
  • Šedá21,6 % · 19 vozidel
  • Hnědá15,9 % · 14 vozidel
  • Černá4,5 % · 4 vozidla
  • ostatní2,3 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 5 · 1,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u HR-V k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hondy HR-V

Proklepněte konkrétní Hondu HR-V 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.