Kód motoru

Motor LEC3

Kompletní recenze motoru LEC3: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 79 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
79 kW
Výkon (107 k)
~1 498 cm³
Objem
5,4 l/100 km
Ø spotřeba
122 g/km
Ø CO₂
170 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 452 kg· Produkce 2022-2026· Ø stáří provozovaných vozidel 1,7 roku (medián 1 rok)· Pořadí popularity #1215· Pořadí spolehlivosti #53 z 2 382
Evidováno
1 455
V provozu
1 433
Způsobilost na STK
99,5 %
STK kontrol
1 847

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 1 847 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

LEC3 je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 455 vozidel s tímto kódem - pouze u značky Honda.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 498 cm³ a výkonu 79 kW (107 HP). Vyráběl se v letech 2022–2026.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let96,9 %195 kontrol
Stáří 4–7 let99,3 %416 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,6 %552 kontrol
100 000–200 000 km37 kontrol · na podíl je to málo
200 000–300 000 km4 kontroly · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 847 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,5 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla5× (55,6 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku2× (22,2 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1× (11,1 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1× (11,1 %)

Nejčastější závady STK pro motor LEC3

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
B
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany).
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.2.1
1×
B
Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo chybí nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné nebo není spolehlivé nebo neodpovídá požadavkům a tato závada ovlivňuje jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.3.2
1×

Vozidla s motorem LEC3

Značka a modelPočet
Honda HR-V1 454
Honda HR-V 1.5 Ecvt Advance1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru LEC3 podle modelu.

Značka a modelSTK
Honda HR-V99,5 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód LEC3 nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Honda HR-V (2022–2026): 1 454 kusů
  • Honda HR-V 1.5 Ecvt Advance (2023): 1 kus

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 293 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2022 (88 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 162 vozidel s tímto motorem.

2022
2022 (88)2026 (69)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Moravskoslezský kraj62 vozidel
Hlavní město Praha59 vozidel
Jihomoravský kraj42 vozidel
Ústecký kraj28 vozidel
Středočeský kraj24 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem LEC3 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod22 308 km
  • medián38 625 km
  • čtvrtina prohlídek nad56 665 km

Z 600 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
2022882,3 %
2024372,7 %
2025800,0 %
2026690,0 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem LEC3

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.