Honda HR-V 2019
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 495 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 339 930 Kčmedián 359 000 Kčdo 399 000 Kč
Ročník 2019 Hondy HR-V má v českých registrech 148 vozů. V provozu zůstává 147 vozů (99,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 vůz (0,7 %).
Jak ročník stárne
Hondy HR-V 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,4 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 98,1 % | 30 000 až 80 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 96 kW (88,5 %), 1.5 Benzín 134 kW (11,5 %).
Barevně převládá šedá (29,1 %), druhá nejčastější je červená (20,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 495 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 44,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 45 871 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 762 až 69 006 km. To odpovídá asi 6 553 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (37,7 %), pak následují Jihočeský kraj a Praha.
Podíl dovozů (0,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2019
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 96 kW | 131 | 98,1 % | 356 136 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 81 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 413 000 Kč |
| 50 000 km | 381 000 Kč |
| 75 000 km | 361 000 Kč |
| 100 000 km | 352 000 Kč |
| 125 000 km | 339 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Honda HR-V ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 359 000 Kč (při mediánovém nájezdu 80 605 km). Běžné rozpětí je od 339 930 do 399 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 429 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 320 000 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 413 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 339 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Hondy HR-V 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko100,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj31,3 % · 155 prohlídek
- Jihočeský kraj27,1 % · 134 prohlídek
- Hlavní město Praha24,6 % · 122 prohlídek
- ostatní17,0 % · 84 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá28,7 % · 43 vozidel
- Červená20,0 % · 30 vozidel
- Modrá20,0 % · 30 vozidel
- Bílá16,0 % · 24 vozidel
- Černá15,3 % · 23 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2019 patří u HR-V k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Hondu HR-V 2019
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.