Honda HR-V 2002

Evidováno
66
Způsobilost na STK
93,5 %
Ø nájezd (medián)
164 321 km
Dovezeno (30 ks)
45 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 582 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2002 eviduje registr Hondy HR-V 66 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 33 vozů (50,0 %); ze zahraničí dovezeno 30 vozů (45,5 %).

Ročník 200293,5 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 77 kW (69,7 %), 1.6 Benzín 91 kW (25,8 %), 1.6 Benzín (4,5 %).

Barevně převládá modrá-metal (16,7 %), druhá nejčastější je modrá-základní (12,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 582 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2002 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2001 (91,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 164 320 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 123 144 až 206 606 km. To odpovídá asi 6 847 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,6 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (45,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku56838,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení34523,4 %
Brzdové zařízení27618,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1137,7 %
Řízení1047,1 %
Výhledy694,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
229×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
166×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
131×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
128×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
65×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
61×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
57×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
54×

Motorizace ročníku 2002

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 77 kW4693,7 %–

Z registru vozidel

Složení Hondy HR-V 2002 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie40,0 % · 12 vozidel
  • Německo10,0 % · 3 vozidla
  • Dánsko3,3 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko3,3 % · 1 vozidlo
  • Polsko3,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země10,0 % · 3 vozidla
  • země neurčena30,0 % · 9 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj17,7 % · 103 prohlídek
  • Královéhradecký kraj14,9 % · 87 prohlídek
  • Středočeský kraj12,0 % · 70 prohlídek
  • ostatní55,3 % · 322 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza16,7 % · 11 vozidel
  • Modrá základní12,1 % · 8 vozidel
  • Modrá9,1 % · 6 vozidel
  • Modrozel tmavá9,1 % · 6 vozidel
  • Šedá9,1 % · 6 vozidel
  • ostatní43,9 % · 29 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
55,7 %
evidováno u 54 vozů
Tažné zařízení
48,5 %
evidováno u 47 vozů
Airbag
35,1 %
evidováno u 34 vozů
Katalyzátor
19,6 %
evidováno u 19 vozů
Pohon na plyn
10,3 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 93,8 %EURO 2 · 6,2 %

Jiné ročníky Hondy HR-V

Proklepněte konkrétní Hondu HR-V 2002

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.