Ford Grand C-Max 2016

1.5 Benzín 110 kW

Kód motoru: M8DB · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 500 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
146 g/km
Ø CO₂
201 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 482 kg· rozvor 2 788 mm· délka 4 525 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
40
V provozu
39
Způsobilost na STK
99,5 %
STK kontrol
200

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 200 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 182 400 Kčmedián 198 450 Kčdo 234 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Fordu Grand C-Maxu ročníku 2016 je 1.5 Benzín 110 kW - registr eviduje 40 vozů (43,5 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem M8DB (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace99,5 %
Ročník celkem97,2 %
Model celkem96,0 %
Značka celkem93,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km100,0 %
100-200 000 km100,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 99,5 % (200 prohlídek), tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 97,2 %).

Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.0 Benzín 92 kW (98,6 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 268 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 40 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

M8DB
97,5 %39 ks
JQDA
2,5 %1 ks

Cenový odhad

182 400
od Kč
198 450
medián Kč
234 000
do Kč

Při nájezdu kolem 119 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km247 000 Kč
100 000 km210 000 Kč
150 000 km181 000 Kč
200 000 km150 000 Kč
250 000 km126 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.5 Benzín 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 198 450 Kč (při typickém nájezdu 118 600 km). Běžné rozmezí je 182 400–234 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (200 658 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 247 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 126 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2016 je to datově nadprůměrná volba.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Fordu Grand C-Maxu

Proklepněte konkrétní Ford Grand C-Max 2016 1.5 Benzín 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.