Ford Grand C-Max 2017
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 456 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 165 848 Kčmedián 189 900 Kčdo 205 346 Kč
Ročník 2017 Fordu Grand C-Maxu má v českých registrech 98 vozů. V provozu zůstává 93 vozů (94,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 27 vozů (27,6 %).
Jak ročník stárne
Fordu Grand C-Maxu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 7,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,4 % | - |
| 6 let | 96,0 % | - |
| 8 let | 92,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (31,6 %), 1.0 Benzín 92 kW (28,6 %), 1.5 Nafta 88 kW (24,5 %).
Nejčastější barva je šedá (31,6 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 456 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 96,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2016 (97,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 96 699 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 57 636 až 148 484 km. To odpovídá asi 10 744 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (40,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Obtěžování okolí | 71 | 28,6 % |
| Výhledy | 60 | 24,2 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 59 | 23,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 58 | 23,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 240 000 Kč |
| 100 000 km | 207 000 Kč |
| 150 000 km | 180 000 Kč |
| 200 000 km | 152 000 Kč |
| 250 000 km | 127 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Grand C-Maxu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 189 900 Kč (při mediánovém nájezdu 136 233 km). Běžné rozpětí je od 165 848 do 205 346 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 221 285 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 159 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 240 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 127 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Grand C-Maxu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo59,3 % · 16 vozidel
- Francie14,8 % · 4 vozidla
- Itálie11,1 % · 3 vozidla
- Belgie7,4 % · 2 vozidla
- Maďarsko3,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha37,1 % · 169 prohlídek
- Jihomoravský kraj29,2 % · 133 prohlídek
- Středočeský kraj25,2 % · 115 prohlídek
- ostatní8,6 % · 39 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá31,6 % · 31 vozidel
- Modrá22,4 % · 22 vozidel
- Bílá21,4 % · 21 vozidel
- Hnědá11,2 % · 11 vozidel
- Červená9,2 % · 9 vozidel
- ostatní4,1 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 47,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Ford Grand C-Max 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.