Ford Grand C-Max 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 465 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 188 198 Kčmedián 200 658 Kčdo 228 938 Kč
V roce 2016 eviduje registr Fordu Grand C-Maxu 92 vozů. V provozu jich zůstává 87 vozů (94,6 %); ze zahraničí dovezeno 31 vozů (33,7 %).
Jak ročník stárne
Fordu Grand C-Maxu 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 1,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,3 % | - |
| 6 let | 96,7 % | - |
| 8 let | 94,4 % | - |
| 10 let | 95,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (43,5 %), 2.0 Nafta 110 kW (27,2 %), 1.5 Nafta 88 kW (15,2 %).
Barevně převládá šedá (27,2 %), druhá nejčastější je hnědá (19,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 465 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 96,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 113 222 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 72 834 až 160 363 km. To odpovídá asi 11 322 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (42,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 92 | 29,1 % |
| Obtěžování okolí | 89 | 28,2 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 68 | 21,5 % |
| Výhledy | 67 | 21,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 110 kW | 40 | 99,5 % | 198 450 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 127 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 259 000 Kč |
| 100 000 km | 220 000 Kč |
| 150 000 km | 189 000 Kč |
| 200 000 km | 159 000 Kč |
| 250 000 km | 135 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Grand C-Maxu ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 200 658 Kč (při mediánovém nájezdu 126 560 km). Běžné rozpětí je od 188 198 do 228 938 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 244 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 152 069 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 259 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 135 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Grand C-Maxu 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,0 % · 22 vozidel
- Francie6,5 % · 2 vozidla
- Lucembursko6,5 % · 2 vozidla
- Rakousko6,5 % · 2 vozidla
- Švýcarsko6,5 % · 2 vozidla
- ostatní země3,2 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,1 % · 263 prohlídek
- Středočeský kraj34,6 % · 216 prohlídek
- Jihomoravský kraj23,4 % · 146 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá27,2 % · 25 vozidel
- Hnědá19,6 % · 18 vozidel
- Bílá18,5 % · 17 vozidel
- Modrá18,5 % · 17 vozidel
- Červená8,7 % · 8 vozidel
- ostatní7,6 % · 7 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 47,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 500 vozů Fordu Grand C-Maxu 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Ford Grand C-Max 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.