Ford Grand C-Max 2013
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 715 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 120 800 Kčmedián 140 060 Kčdo 161 738 Kč
Ford Grand C-Max ročníku 2013 má v ČR 99 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 94 vozů (94,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 52,5 % (52 vozů).
Jak ročník stárne
Fordu Grand C-Maxu 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 3,3 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,1 % | - |
| 6 let | 97,5 % | - |
| 8 let | 97,9 % | - |
| 10 let | 95,3 % | - |
| 12 let | 93,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 85 kW (25,3 %), 2.0 Nafta 103 kW (22,2 %), 1.0 Benzín 92 kW (14,1 %).
Barevně převládá černá (18,2 %), druhá nejčastější je šedá (18,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 715 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 96,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2012 (95,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 149 355 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 105 541 až 192 470 km. To odpovídá asi 11 489 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (41,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (52,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 280 | 32,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 246 | 28,6 % |
| Brzdové zařízení | 95 | 11,0 % |
| Výhledy | 91 | 10,6 % |
| Obtěžování okolí | 83 | 9,6 % |
| Řízení | 66 | 7,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 138 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 206 000 Kč |
| 100 000 km | 156 000 Kč |
| 150 000 km | 133 000 Kč |
| 200 000 km | 110 000 Kč |
| 250 000 km | 93 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford Grand C-Maxu ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 140 060 Kč (při mediánovém nájezdu 138 000 km). Běžné rozpětí je od 120 800 do 161 738 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 173 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 96 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 206 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 93 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Grand C-Maxu 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo57,7 % · 30 vozidel
- Belgie21,2 % · 11 vozidel
- Francie7,7 % · 4 vozidla
- Itálie5,8 % · 3 vozidla
- Dánsko3,8 % · 2 vozidla
- ostatní země3,8 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,4 % · 253 prohlídek
- Středočeský kraj27,4 % · 196 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,0 % · 157 prohlídek
- ostatní15,2 % · 109 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá18,2 % · 18 vozidel
- Šedá18,2 % · 18 vozidel
- Hnědá15,2 % · 15 vozidel
- Hnědá metalíza11,1 % · 11 vozidel
- Modrá11,1 % · 11 vozidel
- ostatní26,3 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 40,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Ford Grand C-Max 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.