Ford Escort 2004
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 90 000 Kčobvykle 133 000 Kčdo 205 000 Kč
Ročník 2004 Fordu Escortu má v českých registrech 83 vozů. V provozu zůstává 10 vozů (12,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 20 vozů (24,1 %).
Jak ročník stárne
Fordu Escortu 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 9,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 85,3 % | - |
| 6 let | 79,1 % | 50 000 až 140 000 km |
| 8 let | 76,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (25,3 %), 1.8 Nafta (18,1 %), 1.6 Benzín 66 kW (16,9 %).
Barevně převládá červená-základní (19,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 219 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 90,5 %. Model jako celek dosahuje 91,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 90,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 88 473 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 462 až 136 922 km. To odpovídá asi 4 021 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,7 %), pak následují Olomoucký kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 578 | 46,4 % |
| Brzdové zařízení | 310 | 24,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 147 | 11,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 126 | 10,1 % |
| Řízení | 86 | 6,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 90 000 km, obvyklém pro vozy tohoto stáří podle STK. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 179 000 Kč |
| 75 000 km | 150 000 Kč |
| 100 000 km | 128 000 Kč |
| 125 000 km | 113 000 Kč |
| 150 000 km | 102 000 Kč |
Cenový odhad
Odhadovaná cena Ford Escortu ročníku 2004 je při nájezdu kolem 90 000 km přibližně 133 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 90 000 a 205 000 Kč. Záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Nájezd 90 000 km je pro vozy tohoto stáří obvyklý podle záznamů STK. S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 179 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 102 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu Escortu 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 20 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj42,7 % · 224 prohlídek
- Olomoucký kraj30,3 % · 159 prohlídek
- Moravskoslezský kraj26,9 % · 141 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní19,3 % · 16 vozidel
- Modrá metalíza16,9 % · 14 vozidel
- Bílá10,8 % · 9 vozidel
- Modrá tmavá9,6 % · 8 vozidel
- Zelená metalíza9,6 % · 8 vozidel
- ostatní33,7 % · 28 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Ford Escort 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.