Fiat Croma 2005
Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 2 176 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Fiat Cromu ročníku 2005 eviduje registr 205 vozů. Aktivně jezdí 117 vozů (57,1 %), dovoz tvoří 79,5 % ročníku (163 vozů).
Jak ročník stárne
Fiatu Cromy 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 20 let klesla plná způsobilost o 6,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 95,8 % | - |
| 8 let | 95,4 % | - |
| 10 let | 93,9 % | - |
| 12 let | 97,2 % | - |
| 14 let | 90,4 % | - |
| 16 let | 93,9 % | - |
| 18 let | 92,0 % | - |
| 20 let | 89,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta 110 kW (64,4 %), 1.9 Nafta 88 kW (18,0 %), 2.4 Nafta 147 kW (8,3 %).
Nejčastější barva je šedá-metal (34,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 2 176 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1996 (92,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 189 112 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 166 až 233 396 km. To odpovídá asi 9 005 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (49,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (79,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 633 | 33,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 149 | 23,4 % |
| Brzdové zařízení | 772 | 15,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 455 | 9,2 % |
| Řízení | 321 | 6,5 % |
| Výhledy | 288 | 5,9 % |
| Obtěžování okolí | 166 | 3,4 % |
| Identifikace vozidla | 135 | 2,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2005
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.9 Nafta 110 kW | 132 | 94,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení Fiatu Cromy 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie60,7 % · 99 vozidel
- Německo20,2 % · 33 vozidel
- Rakousko4,3 % · 7 vozidel
- Francie2,5 % · 4 vozidla
- Belgie1,2 % · 2 vozidla
- ostatní země3,1 % · 5 vozidel
- země neurčena8,0 % · 13 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj28,9 % · 629 prohlídek
- Moravskoslezský kraj17,1 % · 372 prohlídek
- Středočeský kraj12,3 % · 267 prohlídek
- ostatní41,7 % · 908 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza34,1 % · 70 vozidel
- Šedá17,6 % · 36 vozidel
- Černá7,3 % · 15 vozidel
- Modrá metalíza6,8 % · 14 vozidel
- Hnědá metalíza5,4 % · 11 vozidel
- ostatní28,8 % · 59 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 32,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Fiat Cromu 2005
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.