Fiat Croma 1996

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
58
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
209 000 km
Dovezeno (53 ks)
91 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 242 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 Fiatu Cromy má v českých registrech 58 vozů. V provozu zůstává 9 vozů (15,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 53 vozů (91,4 %).

Ročník 199692,7 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem92,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.9 Nafta (24,1 %), 2.0 Benzín (22,4 %), 1.9 Nafta 68 kW (19,0 %).

Barevně převládá šedá-metal (29,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (19,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 242 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 209 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 167 815 až 257 183 km. To odpovídá asi 6 967 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Pardubickém kraji (50,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku21840,0 %
Brzdové zařízení15027,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6812,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5810,6 %
Řízení519,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
86×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
48×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
43×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
36×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
27×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
25×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
23×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
22×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Cromy 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie3,8 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena94,3 % · 50 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Pardubický kraj31,4 % · 76 prohlídek
  • Jihomoravský kraj16,5 % · 40 prohlídek
  • Olomoucký kraj14,5 % · 35 prohlídek
  • ostatní37,6 % · 91 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza29,3 % · 17 vozidel
  • Modrá metalíza19,0 % · 11 vozidel
  • Zelená metalíza19,0 % · 11 vozidel
  • Bílá13,8 % · 8 vozidel
  • Stříbrná6,9 % · 4 vozidla
  • ostatní12,1 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
62,1 %
evidováno u 54 vozů
ABS
29,9 %
evidováno u 26 vozů
Katalyzátor
28,7 %
evidováno u 25 vozů
Airbag
26,4 %
evidováno u 23 vozů
Klimatizace
12,6 %
evidováno u 11 vozů
Pohon na plyn
5,7 %
evidováno u 5 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1996 je mezi ročníky Cromy podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Fiatu Cromy

Proklepněte konkrétní Fiat Cromu 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.