Fiat Croma 1993

Evidováno
221
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
206 315 km
Dovezeno (141 ks)
64 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 424 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Fiatu Cromy má v českých registrech 221 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 42 vozů (19,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 141 vozů (63,8 %).

Ročník 199394,2 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem92,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (48,0 %), 2.5 Nafta (17,6 %), 1.9 Nafta (17,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (24,0 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 424 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (95,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 206 314 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 888 až 256 554 km. To odpovídá asi 6 252 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,8 %), pak následují Pardubický kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (63,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku26747,7 %
Brzdové zařízení15026,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7313,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7012,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
97×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
57×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
53×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
34×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
32×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
25×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
24×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
23×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Cromy 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo2,1 % · 3 vozidla
  • Itálie1,4 % · 2 vozidla
  • země neurčena96,5 % · 136 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj9,4 % · 40 prohlídek
  • Pardubický kraj7,8 % · 33 prohlídek
  • Ústecký kraj7,1 % · 30 prohlídek
  • ostatní75,7 % · 321 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza24,0 % · 53 vozidel
  • Modrá metalíza16,7 % · 37 vozidel
  • Modrá tmavá12,2 % · 27 vozidel
  • Bílá8,6 % · 19 vozidel
  • Červená metalíza7,7 % · 17 vozidel
  • ostatní30,8 % · 68 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
46,3 %
evidováno u 112 vozů
Katalyzátor
32,2 %
evidováno u 78 vozů
ABS
19,0 %
evidováno u 46 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 66,7 %EURO 2 · 33,3 %

Jiné ročníky Fiatu Cromy

Proklepněte konkrétní Fiat Cromu 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.