Fiat Croma 1994
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 198 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 35,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Fiat Croma ročníku 1994 má v ČR 94 vozů. V provozu jich zůstává 19 vozů (20,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 70,2 % (66 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (55,3 %), 1.9 Nafta (16,0 %), 2.5 Nafta (13,8 %).
Barevně převládá modrá-metal (19,1 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 198 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (94,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 214 751 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 173 851 až 267 421 km. To odpovídá asi 6 711 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,9 %), pak následují Pardubický kraj a Olomoucký kraj.
Vysoký podíl dovozů (70,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 136 | 56,0 % |
| Brzdové zařízení | 107 | 44,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Fiatu Cromy 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo3,0 % · 2 vozidla
- Rakousko1,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena95,5 % · 63 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj22,2 % · 44 prohlídek
- Pardubický kraj20,2 % · 40 prohlídek
- Olomoucký kraj16,2 % · 32 prohlídek
- ostatní41,4 % · 82 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza19,1 % · 18 vozidel
- Šedá metalíza17,0 % · 16 vozidel
- Zelená metalíza14,9 % · 14 vozidel
- Bílá11,7 % · 11 vozidel
- Červená metalíza11,7 % · 11 vozidel
- ostatní25,5 % · 24 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1994 je mezi ročníky Cromy podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Fiat Cromu 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.