Fiat Croma 1992

Evidováno
401
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
222 129 km
Dovezeno (221 ks)
55 %

Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 711 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 34,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1992 Fiatu Cromy má v českých registrech 401 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 62 vozů (15,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 221 vozů (55,1 %).

Ročník 199295,3 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem92,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (47,6 %), 1.9 Nafta (24,7 %), 2.5 Nafta (13,0 %).

Barevně převládá šedá-metal (25,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (16,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 711 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 94,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,6 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1991 (94,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 222 128 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 246 až 277 860 km. To odpovídá asi 6 533 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Olomouckém kraji (40,7 %), pak následují Pardubický kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13949,3 %
Brzdové zařízení8931,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5419,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
51×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
26×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
21×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
20×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
18×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
14×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
13×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
12×

Z registru vozidel

Složení Fiatu Cromy 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,9 % · 2 vozidla
  • Belgie0,5 % · 1 vozidlo
  • Itálie0,5 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,7 % · 216 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Olomoucký kraj6,5 % · 46 prohlídek
  • Pardubický kraj5,5 % · 39 prohlídek
  • Středočeský kraj3,9 % · 28 prohlídek
  • ostatní84,1 % · 598 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza25,2 % · 101 vozidel
  • Modrá metalíza16,2 % · 65 vozidel
  • Červená metalíza11,0 % · 44 vozidel
  • Modrá tmavá8,7 % · 35 vozidel
  • Bílá6,5 % · 26 vozidel
  • ostatní32,4 % · 130 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
51,0 %
evidováno u 208 vozů
Katalyzátor
22,3 %
evidováno u 91 vozů
ABS
6,9 %
evidováno u 28 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Fiatu Cromy

Proklepněte konkrétní Fiat Cromu 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.