Dacia Logan 2004

Evidováno
190
Způsobilost na STK
90,6 %
Ø nájezd (medián)
95 652 km
Dovezeno (7 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 6,9 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 8,9 % bez plné způsobilosti, z 1 789 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Dacia Logan ročníku 2004 má v ČR 190 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 73 vozů (38,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 3,7 % (7 vozů).

Ročník 200490,6 %
Model celkem92,1 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Dacie Loganu 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 18 let klesla plná způsobilost o 8,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky91,0 % -
6 let88,1 % -
8 let83,9 % -
10 let84,6 % -
12 let82,7 % -
14 let93,3 % -
16 let90,5 % -
18 let82,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 55 kW (85,3 %), 1.6 Benzín 64 kW (9,5 %), 1.4 Benzín+LPG 55 kW (5,3 %).

Barevně převládá červená-základní (26,8 %), druhá nejčastější je červená-metal (16,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 789 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 90,6 %. Model jako celek dosahuje 92,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,9 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 8,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 95 652 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 60 541 až 140 478 km. To odpovídá asi 4 348 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (3,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 01439,3 %
Brzdové zařízení62424,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení48118,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2078,0 %
Řízení1867,2 %
Výhledy652,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
426×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
188×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
181×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
167×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
164×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
136×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
104×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
101×

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 55 kW16290,5 %–

Z registru vozidel

Složení Dacie Loganu 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo14,3 % · 1 vozidlo
  • Rumunsko14,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena71,4 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,7 % · 298 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,7 % · 192 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,5 % · 187 prohlídek
  • ostatní62,2 % · 1 112 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní26,8 % · 51 vozidel
  • Červená metalíza16,8 % · 32 vozidel
  • Šedá metalíza15,8 % · 30 vozidel
  • Modrá metalíza13,2 % · 25 vozidel
  • Červená12,6 % · 24 vozidel
  • ostatní14,7 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
45,1 %
evidováno u 87 vozů
Katalyzátor
28,0 %
evidováno u 54 vozů
Pohon na plyn
7,3 %
evidováno u 14 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 17,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 88,2 %EURO 4 · 8,8 %EURO 5 · 2,9 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2004 je mezi ročníky Loganu podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Dacie Loganu

Proklepněte konkrétní Dacii Logan 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.