Dacia Lodgy 2022

Evidováno
104
Způsobilost na STK
93,6 %
Ø nájezd (medián)
53 724 km
Dovezeno (6 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti, z 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 225 432 Kčmedián 246 238 Kčdo 265 633 Kč

Pro Dacii Lodgy ročníku 2022 eviduje registr 104 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 88 vozů (84,6 %), dovoz tvoří 5,8 % ročníku (6 vozů).

Ročník 202293,6 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Dacie Lodgy 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 85 kW (68,3 %), 1.5 Nafta 70 kW (28,8 %), 1.3 Benzín 96 kW (2,9 %).

Nejčastější barva je bílá (59,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 239 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,3 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 53,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 53 724 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 30 179 až 86 995 km. To odpovídá asi 13 431 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (5,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
15×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
9×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX).
Výhledy · kód 3.2.4.3
5×
5
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2
3×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
3×
7
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2
3×
8
Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.6.1
2×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 85 kW7193,2 %265 466 Kč

Cenový odhad

225 432
od Kč
246 238
medián Kč
265 633
do Kč

Při nájezdu kolem 71 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km284 000 Kč
50 000 km265 000 Kč
75 000 km246 000 Kč
100 000 km233 000 Kč
125 000 km214 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Dacia Lodgy ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 246 238 Kč (při mediánovém nájezdu 70 552 km). Běžné rozpětí je od 225 432 do 265 633 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 280 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 215 870 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 284 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 214 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Dacie Lodgy 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko66,7 % · 4 vozidla
  • Německo33,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha22,6 % · 54 prohlídek
  • Středočeský kraj19,2 % · 46 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj17,2 % · 41 prohlídek
  • ostatní41,0 % · 98 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá59,0 % · 62 vozidel
  • Modrá20,0 % · 21 vozidel
  • Šedá13,3 % · 14 vozidel
  • Červená7,6 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
22,6 %
evidováno u 87 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 65,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Jiné ročníky Dacie Lodgy

Proklepněte konkrétní Dacii Lodgy 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.