Dacia Lodgy 2021
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 325 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 194 320 Kčmedián 219 000 Kčdo 245 026 Kč
Pro Dacii Lodgy ročníku 2021 eviduje registr 136 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 128 vozů (94,1 %), dovoz tvoří 14,7 % ročníku (20 vozů).
Jak ročník stárne
Dacie Lodgy 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,1 % | 40 000 až 80 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 85 kW (52,2 %), 1.5 Nafta 70 kW (36,8 %), 1.3 Benzín 96 kW (8,1 %).
Nejčastější barva je bílá (51,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 325 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2020 (95,4 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 47,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 57 073 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 508 až 86 975 km. To odpovídá asi 11 415 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,9 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.
Podíl dovozů (14,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Nafta 85 kW | 71 | 94,2 % | 242 513 Kč |
| 1.5 Nafta 70 kW | 50 | 97,3 % | 194 920 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 82 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 258 000 Kč |
| 50 000 km | 238 000 Kč |
| 75 000 km | 223 000 Kč |
| 100 000 km | 212 000 Kč |
| 125 000 km | 199 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Dacia Lodgy ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 219 000 Kč (při mediánovém nájezdu 82 454 km). Běžné rozpětí je od 194 320 do 245 026 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 300 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 173 808 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 258 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 199 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Dacie Lodgy 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko60,0 % · 12 vozidel
- Německo20,0 % · 4 vozidla
- Rakousko15,0 % · 3 vozidla
- Belgie5,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha22,8 % · 74 prohlídek
- Středočeský kraj19,7 % · 64 prohlídek
- Ústecký kraj16,0 % · 52 prohlídek
- ostatní41,5 % · 135 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá51,5 % · 70 vozidel
- Šedá18,4 % · 25 vozidel
- Modrá15,4 % · 21 vozidel
- Červená11,0 % · 15 vozidel
- Hnědá3,7 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Dacii Lodgy 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.