Dacia Lodgy 2014
Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 807 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 111 596 Kčmedián 116 712 Kčdo 145 000 Kč
Ročník 2014 Dacie Lodgy má v českých registrech 130 vozů. V provozu zůstává 118 vozů (90,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 33 vozů (25,4 %).
Jak ročník stárne
Dacie Lodgy 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 7,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,0 % | 40 000 až 80 000 km |
| 6 let | 89,7 % | 60 000 až 110 000 km |
| 8 let | 92,1 % | 70 000 až 140 000 km |
| 10 let | 89,7 % | 100 000 až 180 000 km |
| 12 let | 87,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 85 kW (30,0 %), 1.6 Benzín 60 kW (27,7 %), 1.5 Nafta 66 kW (14,6 %).
Nejčastější barva je bílá (36,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 807 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 93,4 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 107 697 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 68 721 až 154 083 km. To odpovídá asi 8 975 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 494 | 25,6 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 419 | 21,7 % |
| Brzdové zařízení | 286 | 14,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 227 | 11,8 % |
| Výhledy | 195 | 10,1 % |
| Řízení | 128 | 6,6 % |
| Obtěžování okolí | 98 | 5,1 % |
| Identifikace vozidla | 80 | 4,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2014
Závady, které technici u Dacie Lodgy 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2 | B | 1,82× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.2 | 8 let | 184 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 8 let | 1 020 |
| Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.2 | 8 let | 831 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 8 let | 370 |
| Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.1 | 9 let | 462 |
Zobrazit všech 9 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.1 | 9 let | 185 |
| Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.1 | 10 let | 325 |
| Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.1 | 10 let | 147 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 11 let | 649 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 155 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 167 000 Kč |
| 100 000 km | 135 000 Kč |
| 150 000 km | 118 000 Kč |
| 200 000 km | 97 000 Kč |
| 250 000 km | 79 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Dacia Lodgy ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 116 712 Kč (při mediánovém nájezdu 154 503 km). Běžné rozpětí je od 111 596 do 145 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 157 797 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 95 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 167 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 79 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Dacie Lodgy 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo57,6 % · 19 vozidel
- Rakousko18,2 % · 6 vozidel
- Francie12,1 % · 4 vozidla
- Itálie6,1 % · 2 vozidla
- Bulharská republika3,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj35,6 % · 311 prohlídek
- Jihomoravský kraj34,4 % · 301 prohlídek
- Hlavní město Praha30,0 % · 262 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá36,2 % · 47 vozidel
- Modrá23,8 % · 31 vozidel
- Hnědá metalíza11,5 % · 15 vozidel
- Šedá8,5 % · 11 vozidel
- Černá6,9 % · 9 vozidel
- ostatní13,1 % · 17 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 33,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 733 vozů Dacie Lodgy 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Dacii Lodgy 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.