Dacia Lodgy 2012

Evidováno
138
Způsobilost na STK
93,0 %
Ø nájezd (medián)
119 148 km
Dovezeno (31 ks)
22 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 087 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 84 538 Kčmedián 99 450 Kčdo 114 900 Kč

Pro Dacii Lodgy ročníku 2012 eviduje registr 138 vozů. Aktivně jezdí 125 vozů (90,6 %), dovoz tvoří 22,5 % ročníku (31 vozů).

Ročník 201293,0 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Dacie Lodgy 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 8,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,5 % -
6 let91,9 % -
8 let90,7 % -
10 let88,4 % -
12 let89,1 % -
14 let85,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 60 kW (40,6 %), 1.5 Nafta 79 kW (23,9 %), 1.5 Nafta 66 kW (20,3 %).

Nejčastější barva je bílá (31,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 087 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 119 148 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 370 až 170 186 km. To odpovídá asi 8 511 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,0 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku69823,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení64622,0 %
Brzdové zařízení52517,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav35412,1 %
Výhledy2408,2 %
Řízení2257,7 %
Obtěžování okolí1284,4 %
Identifikace vozidla1153,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
231×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
205×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
187×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
184×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
164×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
144×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
143×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
117×

Na co se zaměřit u ročníku 2012

Závady, které technici u Dacie Lodgy 2012 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B2,18×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B1,72×
Nesvítí obrysová / denní svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.1.1.2B1,69×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 174 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.18 let132
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.28 let107
Nesvítí obrysová / denní svítilnakód 4.2.1.1.28 let184
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.18 let172
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.18 let1 020
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.18 let370
Sbíhavost kol mimo tolerancikód 2.4.19 let129
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.19 let462
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.110 let325
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.110 let87
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.110 let174
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.111 let649

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

10 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 906 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 60 kW5694,0 %108 000 Kč

Cenový odhad

84 538
od Kč
99 450
medián Kč
114 900
do Kč

Při nájezdu kolem 161 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km158 000 Kč
100 000 km120 000 Kč
150 000 km103 000 Kč
200 000 km86 000 Kč
250 000 km69 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Dacia Lodgy ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 99 450 Kč (při mediánovém nájezdu 160 650 km). Běžné rozpětí je od 84 538 do 114 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 129 290 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 78 195 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 158 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 69 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Dacie Lodgy 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo51,6 % · 16 vozidel
  • Francie19,4 % · 6 vozidel
  • Belgie12,9 % · 4 vozidla
  • Rakousko9,7 % · 3 vozidla
  • země neurčena6,5 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj37,7 % · 410 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj28,7 % · 312 prohlídek
  • Hlavní město Praha27,9 % · 303 prohlídek
  • ostatní5,7 % · 62 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,9 % · 44 vozidel
  • Hnědá metalíza18,8 % · 26 vozidel
  • Šedá metalíza14,5 % · 20 vozidel
  • Šedá12,3 % · 17 vozidel
  • Hnědá11,6 % · 16 vozidel
  • ostatní10,9 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,9 %
evidováno u 257 vozů
ABS
35,6 %
evidováno u 208 vozů
Pohon na plyn
8,9 %
evidováno u 52 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 42,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,6 %EURO 6 · 1,2 %EURO 4 · 1,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 585 vozů Dacie Lodgy 2012 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
33,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
84,3 %
vyvezeno 11,8 % · zaniklo 3,1 %

Jiné ročníky Dacie Lodgy

Proklepněte konkrétní Dacii Lodgy 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.