Citroën C4 Cactus 2017
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 857 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 146 900 Kčmedián 163 229 Kčdo 184 392 Kč
Ročník 2017 Citroënu C4 Cactus má v českých registrech 178 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu zůstává 175 vozů (98,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 18 vozů (10,1 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 Cactus 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 8,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,8 % | 30 000 až 60 000 km |
| 6 let | 95,2 % | 40 000 až 80 000 km |
| 8 let | 89,3 % | 50 000 až 110 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (64,0 %), 1.2 Benzín 81 kW (21,3 %), 1.6 Nafta 73 kW (14,6 %).
Barevně převládá červená (26,4 %), druhá nejčastější je bílá (23,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 857 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 61 515 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 176 až 92 237 km. To odpovídá asi 6 835 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Podíl dovozů (10,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 116 | 37,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 114 | 36,4 % |
| Brzdové zařízení | 83 | 26,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2017
Závady, které technici u Citroënu C4 Cactus 2017 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 2,26× |
| Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1 | A | 2,21× |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1 | A | 1,38× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 6 let | 106 |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.1 | 6 let | 123 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 8 let | 272 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 60 kW | 114 | 95,6 % | 159 687 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 197 000 Kč |
| 75 000 km | 174 000 Kč |
| 100 000 km | 163 000 Kč |
| 125 000 km | 153 000 Kč |
| 150 000 km | 140 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 Cactus ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 163 229 Kč (při mediánovém nájezdu 99 148 km). Běžné rozpětí je od 146 900 do 184 392 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 203 148 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 140 328 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 197 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 140 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 Cactus 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie44,4 % · 8 vozidel
- Německo27,8 % · 5 vozidel
- Belgie11,1 % · 2 vozidla
- Itálie5,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena11,1 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj30,6 % · 262 prohlídek
- Hlavní město Praha24,7 % · 212 prohlídek
- Moravskoslezský kraj24,7 % · 212 prohlídek
- ostatní20,0 % · 171 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená26,4 % · 47 vozidel
- Bílá23,0 % · 41 vozidel
- Žlutá15,7 % · 28 vozidel
- Modrá15,2 % · 27 vozidel
- Šedá7,9 % · 14 vozidel
- ostatní11,8 % · 21 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 60,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 Cactus 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.