Citroën C4 Cactus 2014
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 360 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 120 525 Kčmedián 154 728 Kčdo 164 152 Kč
Ročník 2014 Citroënu C4 Cactus má v českých registrech 50 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 47 vozů (94,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 16 vozů (32,0 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 Cactus 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 6,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,7 % | - |
| 6 let | 96,9 % | - |
| 8 let | 97,1 % | - |
| 10 let | 88,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (54,0 %), 1.6 Nafta 68 kW (36,0 %), 1.6 Nafta 73 kW (10,0 %).
Nejčastější barva je bílá (44,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 360 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 92 599 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 52 829 až 128 704 km. To odpovídá asi 7 717 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (45,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 90 | 40,9 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 74 | 33,6 % |
| Brzdové zařízení | 56 | 25,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 141 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 222 000 Kč |
| 100 000 km | 175 000 Kč |
| 150 000 km | 150 000 Kč |
| 200 000 km | 117 000 Kč |
| 250 000 km | 95 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 Cactus ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 154 728 Kč (při mediánovém nájezdu 141 498 km). Běžné rozpětí je od 120 525 do 164 152 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 172 463 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 115 872 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 222 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 95 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 Cactus 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo31,3 % · 5 vozidel
- Francie25,0 % · 4 vozidla
- Rakousko25,0 % · 4 vozidla
- Lucembursko12,5 % · 2 vozidla
- Itálie6,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha36,4 % · 131 prohlídek
- Středočeský kraj25,6 % · 92 prohlídek
- Moravskoslezský kraj18,9 % · 68 prohlídek
- ostatní19,2 % · 69 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá44,0 % · 22 vozidel
- Šedá20,0 % · 10 vozidel
- Žlutá18,0 % · 9 vozidel
- Hnědá8,0 % · 4 vozidla
- Červená6,0 % · 3 vozidla
- ostatní4,0 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 Cactus 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.