Citroën C4 Cactus 2015
Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 065 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 130 000 Kčmedián 145 000 Kčdo 159 990 Kč
Citroën C4 Cactus ročníku 2015 má v ČR 144 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu jich zůstává 141 vozů (97,9 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 25,7 % (37 vozů).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 Cactus 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 9,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,3 % | - |
| 6 let | 95,0 % | - |
| 8 let | 94,7 % | - |
| 10 let | 87,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 60 kW (56,9 %), 1.6 Nafta 68 kW (18,8 %), 1.6 Nafta 73 kW (17,4 %).
Barevně převládá žlutá (22,2 %), druhá nejčastější je šedá (18,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 065 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2014 (96,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 81 560 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 49 059 až 121 079 km. To odpovídá asi 7 415 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (38,7 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 235 | 26,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 219 | 25,0 % |
| Brzdové zařízení | 161 | 18,4 % |
| Obtěžování okolí | 83 | 9,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 71 | 8,1 % |
| Výhledy | 57 | 6,5 % |
| Řízení | 51 | 5,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2015
Závady, které technici u Citroënu C4 Cactus 2015 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2 | B | 2,14× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 6 let | 106 |
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 6 let | 194 |
| Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.2 | 8 let | 37 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 8 let | 272 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 60 kW | 82 | 95,2 % | 145 395 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 200 000 Kč |
| 100 000 km | 161 000 Kč |
| 150 000 km | 138 000 Kč |
| 200 000 km | 109 000 Kč |
| 250 000 km | 89 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 Cactus ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 145 000 Kč (při mediánovém nájezdu 135 857 km). Běžné rozpětí je od 130 000 do 159 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 171 766 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 112 216 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 200 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 89 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 Cactus 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo59,5 % · 22 vozidel
- Francie16,2 % · 6 vozidel
- Belgie8,1 % · 3 vozidla
- Rakousko8,1 % · 3 vozidla
- Nizozemsko2,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,7 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha31,6 % · 337 prohlídek
- Středočeský kraj25,7 % · 274 prohlídek
- Moravskoslezský kraj24,4 % · 260 prohlídek
- ostatní18,2 % · 194 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Žlutá22,2 % · 32 vozidel
- Šedá18,1 % · 26 vozidel
- Červená15,3 % · 22 vozidel
- Bílá13,9 % · 20 vozidel
- Hnědá12,5 % · 18 vozidel
- ostatní18,1 % · 26 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 525 vozů Citroënu C4 Cactus 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 Cactus 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.