Citroën C4 Cactus 2018
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 746 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 169 900 Kčmedián 195 000 Kčdo 203 403 Kč
V roce 2018 eviduje registr Citroënu C4 Cactus 166 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 161 vozů (97,0 %); ze zahraničí dovezeno 12 vozů (7,2 %).
Jak ročník stárne
Citroënu C4 Cactus 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 6,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,4 % | 30 000 až 50 000 km |
| 6 let | 94,7 % | 40 000 až 80 000 km |
| 8 let | 90,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 81 kW (68,1 %), 1.2 Benzín 60 kW (19,3 %), 1.6 Nafta 73 kW (10,2 %).
Nejčastější barva je modrá (31,9 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 746 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 47,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 54 247 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 31 396 až 81 560 km. To odpovídá asi 6 781 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,4 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (7,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2018
Závady, které technici u Citroënu C4 Cactus 2018 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 1,48× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 8 let | 272 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2018
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 81 kW | 113 | 96,9 % | 195 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 106 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 232 000 Kč |
| 100 000 km | 199 000 Kč |
| 150 000 km | 172 000 Kč |
| 200 000 km | 139 000 Kč |
| 250 000 km | 117 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën C4 Cactus ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 195 000 Kč (při mediánovém nájezdu 105 689 km). Běžné rozpětí je od 169 900 do 203 403 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 219 616 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 146 936 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 232 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 117 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu C4 Cactus 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie66,7 % · 8 vozidel
- Německo16,7 % · 2 vozidla
- Belgie8,3 % · 1 vozidlo
- Rakousko8,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,4 % · 268 prohlídek
- Středočeský kraj34,9 % · 264 prohlídek
- Moravskoslezský kraj29,6 % · 224 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá31,9 % · 53 vozidel
- Bílá26,5 % · 44 vozidel
- Červená16,3 % · 27 vozidel
- Hnědá9,0 % · 15 vozidel
- Žlutá7,2 % · 12 vozidel
- ostatní9,0 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 71,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 520 vozů Citroënu C4 Cactus 2018 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën C4 Cactus 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.