Citroën C2 2009

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
138 g/km
Ø CO₂
158 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 060 kg· rozvor 2 315 mm· délka 3 666 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
40
V provozu
27
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
331

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 48 908 Kčmedián 49 000 Kčdo 49 000 Kč

V nabídce Citroënu C2 ročníku 2009 obsadila motorizace 1.1 Benzín 44 kW první pozici: 40 vozů (65,6 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX.

Tato motorizace95,0 %
Ročník celkem93,9 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,8 %
100-200 000 km92,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,0 % (331 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu) mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 93,9 %).

Plnou způsobilost mělo 95,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.4 Nafta 50 kW (94,4 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 338 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

48 908
od Kč
49 000
medián Kč
49 000
do Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.1 Benzín 44 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 49 000 Kč (při typickém nájezdu 79 812 km). Běžné rozmezí je 48 908–49 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C2

Proklepněte konkrétní Citroën C2 2009 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.