Citroën C2 2007
1.1 Benzín 44 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 183 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 29 492 Kčmedián 40 604 Kčdo 41 234 Kč
V nabídce Citroënu C2 ročníku 2007 obsadila motorizace 1.1 Benzín 44 kW první pozici: 130 vozů (60,2 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,2 % |
| 100-200 000 km | 93,0 % |
| 200-300 000 km | 96,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,5 % (1 183 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 2007 (ročník průměrně 95,1 %).
Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.4 Benzín 54 kW (95,4 %).
Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1 | A | 1,29× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.1 | 17 let | 515 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C2 2007
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.1 Benzín 44 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 40 604 Kč (při typickém nájezdu 129 182 km). Běžné rozmezí je 29 492–41 234 Kč.