Citroën C2 2006

1.1 Benzín 44 kW

Kód motoru: HFX · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 100 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
138 g/km
Ø CO₂
158 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 1 043 kg· rozvor 2 315 mm· délka 3 666 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
210
V provozu
141
Způsobilost na STK
93,9 %
STK kontrol
2 066

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 2 066 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Citroënu C2 ročníku 2006 obsadila motorizace 1.1 Benzín 44 kW první pozici: 210 vozů (58,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace93,9 %
Ročník celkem93,7 %
Model celkem93,4 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,0 %
100-200 000 km92,7 %
200-300 000 km94,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,9 % (2 066 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2006 (ročník průměrně 93,7 %).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,33×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 602 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.117 let988

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

9,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P059847×U04156×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 210 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

HFX
99,5 %209 ks
NFU
0,5 %1 ks

Další motorizace Citroënu C2 2006

Jiné ročníky Citroënu C2

Proklepněte konkrétní Citroën C2 2006 1.1 Benzín 44 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.